Indoor Cycling

Leden 12, 2015 od v Indoor Cycling, Nad Bazénem, Sál 2 Věk:: 15-99Trvání:: 50 minut

Lekce Indoor cyclingu na 15 stacionárních kolech! Nejúčinnější a vysoce motivující kardiovaskulární cvičení posledního desetiletí.

Indoor cycling není asi potřeba nikomu příliš představovat, přesto mu ale věnujme pár vět...

Indoor cycling je jízda na speciálních stacionárních kolech ve skupině za doprovodu hudby pod dohledem školeného instruktora. Jedná se o velmi rozšířený druh aerobního cvičení, který je vhodný pro všechny věkové kategorie.

Lekce se skládá z několika částí - začíná se vždy zahřátím (v průběhu kterého dojde k pozvolnému prokrvení svalů a k přípravě těla na zátěž). Hlavní část lekce se liší v závislosti na jejím druhu a zvolené náročnosti, závěr každé lekce končí uklidňující fází a strečinkem.

Indoor cycling je sport pro každého. Instruktor udává tempo a upozorňuje na dodržování správného držení těla, ale zátěž si volí každý sám. Každý má jiné cíle a tomu také odpovídá individuální jízda každého účastníka. Indoor cycling nemá náročnou choreografii, protože vychází z cyklistiky a kruhového pohybu nohou, který každý zná z jízdy na kole. Proto není nutné být zkušený sportovec, stejně tak není třeba se dlouhou dobu učit složité kombinace cviků. Indoor cycling je navíc jeden z mála sportů, které se dají provozovat po relativně krátké době po zranění kloubů a pohybového aparátu, často slouží k regeneraci a rehabilitaci.                     

Výhody indoor cyclingu:

  • zlepšuje fyzickou kondici
  • formuje postavu
  • velmi účinně bojuje s nadváhou
  • nepřetěžuje klouby a šlachy
  • je vhodný pro všechny věkové i váhové kategorie
  • nevyžaduje náročnou schopnost koordinace pohybů
  • jezdí se za každého počasí po celý rok

Co s sebou na lekci

Lekce Indoor cyclingu trvá 5O minut včetně zahřátí a protažení. Na lekci nepotřebujete nic jiného než běžné sportovní nebo cyklistické oblečení a sportovní obuv. Naše stacionární kola jsou navíc vybavena systémem SPD, čili je možno použít i cyklistické tretry s SPD. V žádném případě by nemělo chybět pití, pokud máte k dispozici cyklistickou lahev, neváhejte a vezměte ji s sebou 🙂

Lektor: Tomáš Sýkora

Získáte kondičku a pořádně se zapotíte s vášnivým cyklistou Tomášem - neváhejte a přijďte. 🙂