Pump FX

Únor 13, 2015 od v Aerobní cvičení, Nad Bazénem, Nad ČSOB, Sál 1

Základní informace: Nová tvář skupinového kondičního cvičení vstupuje do českých aerobních sálů a sportovních klubů!

Představte si lekci, kde se vám podaří pro vaše klienty specificky s ohledem na každého jednotlivce vytvořit takový program, při kterém se potká intenzivní spalování tuku, nárůst svalové hmoty a vytrvalostní posilování.

 

A nyní si představte program, kde si každý cvičenec skutečně najde svůj prostor.

Z běžného posilování se díky zavádění mnoha nových forem a taktik, jak ošálit svaly, téměř úplně vytratily základní cviky, které tvoří skelet pro optimální posílení a zpevnění všech svalových skupin.

Díky PUMP FX má každý cvičenec několik možností při volbě optimální zátěže či intenzity cvičení.

 

Proč právě Pump FX?

Pokud chceme vidět pozitivní změny ve tvaru našeho těla, ve struktuře svalových skupin, tak musíme svalstvo precizně stimulovat při každé cvičební lekci.

Běžně vidíme na hodinách P-classu, při kruhových trénincích apod., že klienti používají stejnou zátěž či intenzitu, se kterou pak odcvičí stejnou choreografii či cvičební prvky, a je to pro ně trochu nudné a bez energie.

Silový trénink funguje na principu svalové adaptace. Zátěž či intenzita, kterou dnes stěží vaši cvičenci zvládli, se jim za tři, čtyři týdny bude zdát jako již příliš snadná.

Z toho plyne, že je potřeba intenzitu i variabilitu postupně zvyšovat za účelem optimálního vývoje svalové síly a vytrvalosti.

Stále vyšší nároky klientů jsou kladeny na pestrost a zábavu při lekcích. PUMP FX je “pre-choreograph workout” (cvičení, kde choreografie je předem navržena). Nové myšlenky, nové prvky, nové kombinace a nová a zvyšující se spokojenost klientů = to je PUMP FX proč se stává posilování v poslední době tak populární a získává si svůj pevný prostor ve skupinovém cvičení?

Zvýšení síly: Tento faktor je nezbytný nejen pro atlety či sportovce pro zlepšení osobních rekordů, ale zejména pro běžný, každodenní život. Nakupování, nošení dětí, manipulace s těžkými předměty. V poslední době se používá pojem funkční trénink. Ochablé svalstvo na pažích, v oblasti břicha či jiných tělesných partiích je běžný strašák pro všechny. Silový trénink výrazně přispívá ke svalovému vyrýsování.

Vyvážený vzhled: Nikdo si nepřeje být zařazen do kategorie tvaru tělesných proporcí typu „jablko“ či „hruška“. Efektivnější spalování energie - Je dokázáno, že každý kilogram svalové hmoty navíc spaluje dalších 30-50 kcal za hodinu, 24 hodin denně a 7 dnů v týdnu. Výzkum rovněž ukazuje, že při silovém tréninku dochází ke zvyšování bazálního metabolismu a to výrazněji, než při jakékoliv formě kardiovaskulárního cvičení.

 

Výhody Pump FX

Neimpaktní cvičení (bez nárazu) vedené a kontrolované instruktorem žádná aerobiková choreografie – lidé s menší koordinací pohybu následují instruktora.

Variace za pomocí zátěže umožní cvičencům, kteří doposud trénovali vždy individuálně v posilovně, zapojit se do skupinového cvičení.

 

  • Jednoduchý a efektivní trénink celého těla během jedné cvičební jednotky
  • Zvýšení bazálního metabolismu
  • Lepší prokreslení svalstva a zvýšení kvality svalů vedoucí k vyšší spotřebě energie
  • Ideální kombinace kardiovaskulárního a silového tréninku
  • Vyvážené a vytvarované tělo
  • Měřitelné změny v tělesných proporcích
  • Vzdělávání klientů v oblasti zdravého kondičního posilování

 

 

Pump Fx/Core s Víťou

 

CO JE CORE TRÉNINK?

Core trénink patří k relativně novým pojmům v kondičním a silovém tréninku, který se začal používat v 90.tých letech. Hlavním cílem core tréninku je především stabilizace segmentů, na níž se podílejí zejména správně aktivované hluboké svaly trupu, tedy „jádra“. Jde o cvičení a pohybové aktivity zaměřující se na stabilizaci a správný timming „core“ , tedy jádra těla s důrazem na správné držení těla, nápravu dysbalancí a stabilizaci páteře. „CORE“ – anglicky jádro. Dříve se také používal výraz „power house“ – centrum síly.

Core je tvořen svaly, jejichž nejdůležitější funkcí je udržovat stabilitu páteře, správného držení těla (postury) a rovnováhy těla jako celku, čímž je dosaženo efektivního přenosu silových účinků a k absorpci silových impulsů. Tyto svaly udržují vzpřímený postoj (posturu), podpírají páteř, pomáhají kontrolovat jednotlivé pohyby = koordinace pohybů, přenáší vynaloženou sílu a energii z těla na okolní prostředí a obráceně, vyrovnávají výkyvy těžiště těla = stabilita, zvyšují celkovou fyzickou sílu, absorbují značnou část energie při doskocích a dopadech a především zpevňují páteř a chrání vnitřní orgány dutiny břišní.

Lektor: Tomáš Sýkora, Vít Jelínek, Jiří Hubáček

Certifikovaní trenéři