AY Fly Training/létací jóga (KURZ – na pololetní předplatné)

Únor 13, 2015 od v Nad Bazénem, Posilovací lekce, Sál 2

Náročné, zábavné a efektivní cvičení ve vzduchu - objednávky na 777 233 505 nebo 777 233 999

Antigravitační jóga je moderní komplexní cvičební systém vycházející z prvků klasické jógy, pilates a gymnastiky. Vhodný je pro široké spektrum veřejnosti bez věkového či výkonnostního omezení. Při technicky správně zvládnutých pozicích má širokospektrální zdravotní účinky, dokáže zabezpečit stimulaci jednotlivých orgánů a zpomaluje proces stárnutí.

Antigravitační jóga se cvičí ve speciální síti z látky, která je z jedné strany elastická. Je spojena horolezeckými uzly a hliníkovými skobami, čímž vznikne konstrukce zapuštěná do stropu. Plachta slouží v napnutém stavu jako opěrná tyč, ale současně je možné si do ní i lehnout, případně ji omotat kolem nohou a zavěsit se hlavou dolů. Látka sice vypadá jako jemná záclona, ale udrží každého. Je dimenzovaná na 500 kg, proto si v ní bez problému může zacvičit i statný muž. Pro mozek i tělo je náročné a vzrušující pohybovat se ve 3D.

Cviky vypadají pro začátečníky sice neuvěřitelně, a možná si ani neumějí představit jejich provedení, ale když budou důvěřovat svému lektorovi, je úspěch zaručen. Cviky jsou různé, některé převzaty z jógy (většina pojmenování je identických), jiné z pilates. Praxe zahrnuje i cviky strečinkového charakteru a gymnastické prvky. Každý, kdo zažije toto cvičení na vlastní kůži, pochopí, že je to hlavně zábava a jedinečný prožitek.

Antigravitační jóga je fitness režim s cílem zvyšování celkového zdraví a fyzické obratnosti, které baví a zároveň vytváří estetické hodnoty. Tato technika byla vytvořena gymnastkami v rámci zkoumání pohybu ve vzduchu, a byla upravena a vylepšena, aby se vměstnala do formy jógy. Přidáním dalších technik z tance, pilates a kalanetiky se vytvořil komplexní systém cvičení, který všechny dostane do formy!

POZITIVNÍ ÚČINKY NA PSYCHICKÝ A FYZICKÝ STAV:                                    

 • Pomáhá proti bolestem zad
 • Zvyšuje pohyblivost a flexibilitu
 • Dodává vitální energii – zpomaluje proces stárnutí
 • Zvyšuje vytrvalost – vynikající prostředek proti únavě
 • Redukuje nadváhu – zpevňuje svaly – zlepšuje postavu
 • Podporuje srdeční činnost – srdeční sval sílí a zvyšuje výkon
 • Zlepšuje prokrvení těla
 • Podporuje krevní oběh – zlepšuje metabolismus
 • Stimuluje hluboké břišní dýchání – zlepšuje činnost plic, a tím okysličení celého těla
 • Uvolňuje napětí – svalové i emociální
 • Podporuje trávení a činnost střev
 • Posiluje svaly, kosti, vazivo – je prevencí proti osteoporóze
 • Harmonizuje činnost endokrinního systému
 • Stimuluje produkci endorfinů v mozku vyvolávajících pocit dobré nálady

Létací jóga je vytvořená tak, aby byla vhodná a vykonavatelná pro každého, zohledňuje tělesné schopnosti i věk účastníků. Předcházející znalosti nebo speciální příprava není nutná.

 

Na sebe si vezměte úzké elastické kalhoty a tričko s krátkým nebo dlouhým rukávem. Kotníkové, nejlépe protiskluzové ponožky, každopádně ponožky nebo návleky. Svůj ručník. Nejsou povoleny: prstýnky, náušnice, sponky, řetízky - vše ostré - z hlediska bezpečnosti a poškození sítě.

 

 

Pilátes v síti

Přítomnost sítě, která se nachází těsně nad zemí, napomáhá ke koncentraci, koordinaci a příznivě působí na celou svalovou soustavu.

Základní Pilatesové cviky jsou z části změněné a přizpůsobené k tomuto cvičení, ale současně je zachována a nedotknutá základní myšlenka a blahodárnost, kterou Pilátes přináší. Síť dodává cvičení nový charakter a rozsah.

Pilátes v síti je ideální pro všechny, starší či mladší, pro lidi v kondici i bez, také pro ty s chronickými bolestmi, po úraze anebo s astmatem. Metoda je zaměřená ke zvýšení ohebnosti, správnému dýchaní, redukci stresu. Výsledkem je silné, ohebné tělo, s prodlouženými svaly a harmonická osobnost.

Na sebe si vezměte úzké elastické kalhoty a tričko s krátkým nebo dlouhým rukávem. Kotníkové, nejlépe protiskluzové ponožky, každopádně ponožky nebo návleky. Svůj ručník. Nejsou povoleny: prstýnky, náušnice, sponky, řetízky - vše ostré - z hlediska bezpečnosti a poškození sítě.

 

Lektor: Iva Jebálková, Eva Kateřina Gabrielová, Martina Hořáková

Náročné, zábavné a efektivní cvičení ve vzduchu