Body Balance

Únor 13, 2015 od v Body & Mind, Sál 1

Sekvence posilovacích, protahovacích a uvolňovacích cvičení v pomalém tempu s využitím balančních a posilovacích pomůcek (overball, Body ball, BOSU, posilovací gumy). Cvičení je zaměřené na odstranění bolesti zad, protažení a posílení problematických svalů a svalových skupin a zlepšení pohyblivosti kloubů.

Charakter programu: Jedná se o typ dynamického, avšak zároveň i uvolňovacího pohybu. Využívá nesčetně prvků z jógy, pilates a strečinku, jež vhodně (pro někoho možná nahodile) a plynule kombinuje. Jejím základním cílem bylo vytvořit takový sled cviků, jenž by efektivně a účinně působil na celý pohybový aparát všech věkových skupin.

Cvičí se naboso případně v ponožkách.

Hodina se skládá z několika částí. V úvodu tělo zklidníte. Naučíte se vnímat svůj dech a jednotlivé pohyby.

Po přípravné fázi přecházíte do temperamentnější části, při níž dochází k zapojení svalových skupin, které při běžném aerobním cvičení zůstávají netknuty.

Možná budete mít z počátku pocit, že nevyvíjíte téměř žádnou činnost. Opak však bude pravdou. Základem  balanční a statické cvičení, u něhož pracujete pouze s vlastní vahou těla. Nesmíte zapomínat na pravidelné a správné dýchání, díky němuž dostatečně stimulujete posilované partie a zintenzivníte celou činnost. Celá lekce pak bývá opět ukončena strečinkem a relaxací.

Lekce probíhá v doprovodu příjemné hudby dotvářející celkový požitek z pohybu. Zlepšuje držení těla, psychickou i fyzickou rovnováhu a vitalitu. Vyrovnává a doplňuje tělesnou energii a především odstraňuje z těla následky stresem naplněného života.

Lektor: Alice Tomanová

Dynamický, avšak zároveň i uvolňovací pohyb.

Related Works